Rock

Rock jest to w dosłownym znaczeniu słowo oznaczające skałę czy też inaczej kołysanie. Pod względem etymologicznym wyraz ten pochodzi z języka angielskiego. Utarł się na stałe na całym świecie i stanowi ponadczasowe określenie muzyczne. Ogólnie jest to gatunek muzyczny, który odnosi się do muzyki rozrywkowej. Wykształcił się mniej więcej w połowie dwudziestego stulecia. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Został stworzony kilka dekad temu jako oficjalny rodzaj muzyczny i co za tym idzie od razu zyskał szerokie grono osób – wiernych zwolenników, których systematycznie przybywa wraz z biegiem czasu. Ogólnie stworzony został także odpowiedni krąg subkultury młodzieżowej, jaki także wiąże się z muzyką rock. Warto mieć na względzie fakt, że rock wywodzi się z rock and rolla oraz ma nieco wspólnego z bluesem oraz rhytmem.

Ogólnie ten gatunek odznacza się też wielorakimi wpływami z muzyki elektrycznej czy też elektryki basowej. Do tego dochodzi też mowa o zarysowanym rytmie i mocnym, wyrazistym i wyróżniającym się śpiewem. Jest to muzyka, która nie pozostaje wolna od improwizacji na scenie. Co więcej, jest bardzo dynamiczna i to ją przede wszystkim wyróżnia. Warto też pamiętać, że jest komponowana przez cale zespoły.

To jest muzyka, jaka podlega specyfice klasyfikacji. Jest cała masa rozmaitych odłamów muzycznych. W jej obrębie wyróżnia się też wiele podkategorii i podgatunków. Muzyka rockowa dzieli się na szereg niesamowicie odmiennych typów. Ogólnie podstawą jest mocny band a także wyrazisty wokal wokalisty.